pity 2013 program

Pity 2013 program wysyła edeklaracje bez podpisu elektronicznego!

 

Ostateczny termin składania rocznych deklaracji podatkowych zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli chcemy skorzystać z nowego rozwiązania, jakim jest wysłanie e-deklaracji zamiast tradycyjnego papierowego formularza powinniśmy skorzystać z pity 2013 program do pobrania. Pity 2013 program jest aplikacją tworzoną przez profesjonalistów, w celu ułatwienia podatnikom dokonywania rozliczeń z urzędem podatkowym. Co roku program ten jest udoskonalany i aktualizowany, dlatego też możemy mieć pewność, że działa on na bazie aktualnych przepisów podatkowych. Nowym rozwiązaniem, które oferuje swoim użytkownikom pit 2013 program jest możliwość wysyłania pity przez Internet 2013 bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego. Jest to możliwe, ponieważ zmieniły się przepisy i aby ułatwić prace zarówno urzędom skarbowym jak i dokonywanie rozliczeń podatnikom, identyfikacja oraz weryfikacja osoby składającej zeznanie odbywa się na podstawie danych wprowadzanych do deklaracji przez podatnika, a nie na podstawie podpisu elektronicznego, tak jak miało to miejsce wcześniej.

 

Program do pitów 2013, poza możliwością przesłania wypełnionego formularza podatkowego bezpośrednio na platformę Ministerstwa Finansów służącą do wysyłania deklaracji w formie elektronicznej, posiada także wiele innych zalet, które sprawiają, że z roku na rok liczba jego użytkowników wzrasta.

 

Przy pomocy programu możemy wygenerować deklarację podatkową korzystając z tzw. kreatora deklaracji, który na podstawie udzielanych przez użytkownika odpowiedzi na pytania tworzy zeznanie podatkowe krok po kroku. Możemy także wypełnić aktywny formularz podatkowy, w którym znajdziemy wskazówki dotyczące tego jakie dane powinniśmy wpisać w poszczególne rubryki. Na każdym etapie wypełniania deklaracji przy pomocy programu, możemy zapisać wprowadzone wcześniej dane i powrócić do wypełniania formularza później. Niewątpliwą zaletą aplikacji pity 2013 jest to, że dane, które przy jej pomocy wprowadzamy są od razu korygowane, co oznacza, że jeżeli popełnimy błąd, to program automatycznie go zlokalizuje. Ponadto jeżeli do wypełnianego formularza niezbędne będą załączniki, program automatycznie przeniesie powtarzające się dane z właściwego formularza podatkowego do załącznika.

 

Gdy deklaracja podatkowa zostanie wypełniona, będziemy musieli wprowadzić dane, przy pomocy, których autoryzowane będzie nasze zeznanie podatkowe, poza danymi identyfikacyjnymi, znajdującymi się w pierwszej części zeznania do danych autoryzacyjnych zaliczana jest także wysokość przychodu jaki wykazaliśmy w deklaracji podatkowej przekazanej urzędowi podatkowemu rok wcześniej. Podanie tej kwoty jest konieczne, jeżeli jej nie znamy nie będziemy mogli wysłać zeznania podatkowego w formie elektronicznej. Podczas wysyłanie e-deklaracji powinniśmy postępować zgodnie z zawartymi w programie instrukcjami. Gdy formularz podatkowy zostanie przekazany urzędowi skarbowemu, wygenerowany zostanie numer referencyjny, przy pomocy, którego będziemy mogli następnie pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), będące jedynym dokumentem potwierdzającym złożenie przez podatnika deklaracji podatkowej. Bardzo ważne jest, aby dokument ten wydrukować i zachować, gdyż tylko na jego podstawie będziemy mogli dochodzić swoich praw w razie wystąpienia jakichś nieprawidłowości.

 

Rozliczanie z urzędem skarbowym przy pomocy e-deklaracji ma wiele zalet, wśród których na pewno wymienić możemy oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż obowiązek podatkowy wypełnić możemy bez konieczności wychodzenia z domu. Ze względu na większą dostępność (od tego roku możliwe jest wysyłanie niemalże wszystkich formularzy podatkowych przez Internet bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego), ta forma składania deklaracji staje się coraz bardziej popularna i na pewno w przyszłości liczba podatników wysyłających rozliczenie roczne w formie elektronicznej będzie stale rosnąć.